Poyraz Karayel Sözlerinden.. Albayım..

Bitiyoruz albayım. Hem de yaşanacak çok şey varken. Allah kahretsin insan anlatmak da istiyor albayım. En baştan, tekrar tekrar hiç anlatmamış gibi. Doğmak mesela, siz hiç doğumunu hatırlayan birini gördünüz mü? Göremezsiniz albayım görmezsiniz. Doğmak acı çekmektir. Doğuyorsun, bebeksin daha, ağlamıyorsun diye tokat yiyorsun. Neymiş ciğerlerimiz açılacakmış, beden eğitimi dersindeyiz sanki. Bırak açılmasın sevgili kardeşim açılmasın. Çünkü biz o ilk tokattan sonra hep ağlıyoruz. Kimsenin vurmasına da gerek kalmıyor ondan sonra. Açılan da ciğerlerimiz değil yaralarımız oluyor. Sonra da bütün dünyaya gözlerimizden değil yara izlerimizden bakmaya başlıyoruz. Film izler gibi izliyoruz başkalarının çektiği acıları. Kitap sayfası çevirir gibi de başımızı çeviriyoruz. Utandığımız için değil, hissizleştiğimiz için. O yüzden doğmak biraz da acı çektirmektir albayım. Her güzel şeyin bir sonu vardır ama o son herkes için güzel olmayabilir. Ölüm hatırlanmaya doğmaktır, yaşamak unutulmaya. Yaşadıkça unutuldum, ölünce hatırlarlar belki albayım. Bir hikaye biter bir başkası başlar, filler tepişir çimler ezilir, filmin sonunda da adam ölür. Çünkü doğmak biraz da ölmek değildir albayım. Öyle şeyler yalnızca edebiyatta olur, ölmek ölmektir. Kendi ölümün de senin değil diğer herkesin başına gelen bir şeydir. Bitiyoruz albayım. Doğmakla, ölmek arasında. Bitiyoruz…

Bahaneler Aramak Yerine

Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın.

Kalp Dediğin Atıyor Zaten

Kalp dediğin atıyor zaten marifet ritmi değiştire bilende.

Aşkı Reddetmek Gerekiyordu

Acı çekmemek için aşkı reddetmek gerekiyordu. Bu da hayattaki kötülükleri görmemek için kendi gözlerini çıkarmak gibi birşeydi.

Kendilerini Güldüren Erkekleri

Gariptir kadınlar.. “Kendilerini güldüren erkekleri sadece severler; onları ağlatanlara ise aşık olurlar”

Ne Güzel Bir Sözdür Eyvallah

“Eyvallah!” ne güzel bir sözdür. Bazen Kabulleniş, Bazen boş veriş. Bazende Yol veriş.

İkinci Şans İyi Bir Fikir Mi?

İkinci şans her zaman iyi bir fikir olmayabilir. İlkinde yaralayan, ikincisinde öldürebilir.

En Çok Azrail’e Güveneceksin

Bu devirde en çok Azrail’e güveneceksin, en azından niyeti belli.

İnsanlığı Değiştirmeyi Düşünür

Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür. Ama kimse önce kendisini değiştirmeyi düşünmez.

İlk Başta Bir Hayaldi

Her başarı ilk başta bir hayaldi. En büyük çınar bir dalda, en güzel kuş bir yumurtada saklıdır. Hayaller de gerçeklerin tohumu ve yumurtasıdır.